واحد توريسم درماني
 

معرفي واحد                                                           

توريسم درماني يا به عبارت ديگر گردشگري پزشكي سفري است كه با هدف درمان در كشور مقصد انجام مي‌شود. يكي از دلايل اين نوع درمان، عدم وجود شيوه‌هاي درماني مشابه در كشور مبدأ است. علاوه بر اين، در برخي موارد براي اقتصادي‌تر شدن درمان نيز توريسم درماني صورت مي‌گيرد. با توجه به پايين بودن تعرفه‌هاي پزشكي در ايران نسبت به ساير كشورهاي غربي و ارائه خدمات پزشكي با كيفيت بالا، بيمارستان رازي در آينده‌اي نزديك به عنوان قطب گردشگري سلامت در جلب بيماران كشورهاي اروپايي و آسيايي علي الخصوص كشورهاي همسايه شناخته خواهد شد.


پذيرش بيماران بين‌المللي در بيمارستان رازي از طريق دپارتمان پذيرش بين‌المللي و از بدو ورود مراجعان به بيمارستان و حتي پيش از آن انجام مي‌شود. ايجاد دپارتمان IPD به معني تبيين و استقرار كليه فرآيندهاي مرتبط با بيماران بين‌الملل اعم از مراجعات سرپايي، پذيرش، بستري و ترخيص است. در اين دپارتمان، كارشناساني مسلط به زبان‌هاي مختلف، تماس‌ها و اطلاعات ورودي بيماران كه توسط خود آن‌ها و يا نمايندگان‌شان به بيمارستان وصول شده است را به رياست دپارتمان انتقال داده كه پس از بررسي‌ها و ملاحظات لازم، اقدامات مورد نياز جهت ارجاع بيماران به بخش‌هاي تخصصي بيمارستان انجام مي‌شود تا روند درماني لازم بر روي بيماران صورت پذيرد. تمامي خدماتي كه به بيماران بين‌المللي ارائه مي‌شود خارج از خدمت‌رساني معمول بيمارستان و به صورت VIP است. همچنين مترجمان اين قسمت به صورت طولاني مدت (Longtime) براي ارائه خدمت به بيماران و همراهان حضور دارند.

  رياست دپارتمان بيماران بين الملل: جناب آقاي دكتر احمد آموزشي

  پزشك دپارتمان بيماران بين الملل: جناب آقاي دكتر احمد آموزشي

  كارشناس دپارتمان بيماران بين الملل: سركار خانم ميترا كاملي

  موقعيت مكاني دپارتمان بيماران بين الملل: لابي  بيمارستان، مجاورت واحد پذيرش

  شماره تماس دپارتمان بيماران بين الملل: 31626000 كارشناس IPD

  ايميل دپارتمان بيماران بين المللipdrazi@bums.ac.ir  :

همراهي از بدو ورود تا انتها : دپارتمان پذيرش بين‌المللي بيمارستان رازي  (IPD) از بدو ورود بيمار بين‌المللي به بيمارستان در كنار او خواهد بود. اين همراهي از استقبال در فرودگاه يا بيمارستان آغاز شده و در تمام مدت حضور بيمار در بيمارستان ادامه دارد. پس از اتمام مراحل تشخيصي و درماني بيمار، ترانسفر براي وي و همراهانش پيش‌بيني شده است.

كارشناس بخش بيماران بين‌المللي به شما در تشكيل پرونده كمك خواهد كرد تا روند خلاصه‌سازي، جمع‌آوري و ثبت مشخصات فردي و سوابق پزشكي شما در سيستم هاي اطلاعاتي بيمارستان تسريع يابد. سپس شما و همراهانتان به اتاق‌ VIP كه به شما اختصاص داده شده است، راهنمايي مي‌شويد تا بعد از رفع خستگي سفر، آماده انجام معاينات و آزمايشات پزشكي شويد. چنانچه مواد خوراكي، لباس يا وسيله خاصي نياز داريد با كارشناس IPD   مطرح نمائيد و به شما كمك مي‌كند تا در مدت اقامت خود در بيمارستان، احساس راحتي و آرامش داشته باشيد.

پزشكان، كاردرمانان و پرستاراني كه در اين بخش حضور دارند، براي تسريع روند بهبود شما، روش‌هاي درماني لازم را آموزش مي‌دهند. بدين ترتيب، پس از مراجعت به كشورتان قادر خواهيد بود برنامه درماني خود را دنبال كنيد.

پس از تكميل درمان و گذراندن دوره بهبودي، معاينات پاياني شما انجام مي‌شوند و در صورت نياز، يك برنامه جامع زمان‌بندي براي مراجعات بعدي به شما داده مي‌شود

 

 

برنامه‌ريزي سفر در دپارتمان پذيرش بين‌المللي (IPD)  بيمارستان رازي باتوجه به درخواست بيمار سفر او برنامه‌ريزي مي‌شود. بدين نحو كه در محدوده زماني مورد نظر بيمار باتوجه به نيازهاي پزشكي وي و با انجام تمامي هماهنگي‌هاي لازم، سفر او به نحوي تنظيم مي‌شود كه كليه خدمات مورد نياز در كوتاه‌ترين زمان و با بهترين كيفيت ارائه شود.

مشاوره حضوري و آنلاين كارشناسان دپارتمان پذيرش بين‌المللي بيمارستان رازي (IPD) همواره براي پاسخ‌گويي و راهنمايي آماده خدمت‌رساني هستند. كليه خدمات مشاوره‌اي براي راحتي مراجعين محترم به طرق‌ حضوري، تلفني و اينترنتي ارائه مي‌شوند.

ترجمه و همراهي در هتل بيمارستان رازي مشكلي براي برقراري ارتباط نخواهيد داشت. كارشناسان دپارتمان پذيرش بين‌المللي كه مسلط به زبان‌هاي مختلف هستند در صورت نيازبه صورت تمام وقت و در كليه مراحل درمان در كنار شما خواهند بود.

تورهاي مسافرتي هدف بيمارستان رازي خاطره‌انگيزتر كردن اين سفر براي بيماران بين‌المللي است. آژانسهاي مسافرتي متعدد با طراحي تورهاي جذاب از جمله تورهاي كويرنوردي و... مي‌كوشد تا بيمار در كنار بازيابي سلامتي از جاذبه‌هاي گردشگري ايران زمين و علي الخصوص استان خراسان جنوبي ديدن كرده و خاطره‌اي بي‌همتا از سفر به ايران با خود به همراه ببرد.
تاریخ به روز رسانی:
1398/06/03
تعداد بازدید:
68
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal