با حضور ریاست دانشگاه مراسم بهره برداری از تجهیزات پزشکی بیمارستان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی صبح امروز دوشنبه 1400/08/10 مراسم بهره برداری از تجهیزات پزشکی بیمارستان رازی با حضور رئیس دانشگاه برگزار شد.

دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه در این مراسم گفت: تجهیزات پزشکی که برای بیمارستان رازی تامین شده، مطمئنا در ارتقاء کمی و کیفی ارائه خدمات به مردم عزیز تاثیر گذار خواهد بود.

 

رئیس دانشگاه در ادامه افزود: در بیش از یک و نیم سال اخیر که بیماری کرونا شیوع و جهان، کشور و همه ی ابعاد حوزه ی علوم پزشکی را متاسفانه متاثر از خود کرد، تلاش شده تا باقی امورات دانشگاه مخصوصا در حوزه درمان تحت الشعاع قرار نگیرد و روند توسعه و پیشرفت دانشگاه متوقف نشود هرچند که بالاخره متاثر بوده است.

 

وی بیان داشت: در این مدت پروژه های متعددی با تلاش همکارانمان در واحد های تابعه دانشگاه تکمیل و قسمت عمده آن به بهره برداری رسیده  است. حجم زیادی از پروژه های ساختمانی در حوزه ی بهداشت، فوریت های پزشکی، بیمارستانی از جمله بیمارستان 32 تختخوابی بشرویه که  تکمیل و آماده تحویل از طرف پیمانکار است و درخواست تجهیزات آن هم شده ، اورژانس و آی سی یو بیمارستان شهید آتشدست نهبندان که تکمیل شده و منتظر تجهیزات آن هستیم . در دو هفته گذشته تعدادی از پروژه ها در شهرستان فردوس افتتاح شد. در قاین پروژه های متعددی را داریم که آماده بهره برداری است. گفتنی است حدود 35 پروژه تجهیزاتی و ساختمانی با ارزش 100 میلیارد تومان در شهرستان ها آماده بهره برداری است .

 

رئیس دانشگاه در خصوص ارزش ریالی تجهیزات بیمارستان رازی گفت: ارزش ریالی تجهیزاتی که امروز در بیمارستان رازی افتتاح می شود، 203 میلیارد ریال است که بخشی از این تجهیزات از طریق سازمان جهانی بهداشت در اختیار وزارت قرار گرفته که با رایزنی هایی که از طریق دانشگاه انجام شده تحویل دانشگاه شده و بخشی از این تجهیزات از  اعتبارات دانشگاه مستقیما خریداری شده و بخشی هم از طریق هیات امنای صرفه جویی ارزی با پیگیری هایی که انجام شده تحویل شده است.

دکتر دهقانی خاطر نشان کرد: از زحمات و تلاش های معاونت درمان ، توسعه، اداره تجهیزات پزشکی و خود بیمارستان تقدیر و تشکر  می کنم ان شاء لله این حرکت رو به جلو دانشگاه با رفع موانع مخصوصا محدودیت هایی که بیماری کرونا ایجاد کرده، ادامه پیدا کند و شاهد این باشیم که روز به روز تجهیزات جدید تر وبه روز تری را بتوانیم در بیمارستان های زیر مجموعه دانشگاه فراهم کنیم تا مردم از آن بهره مند شوند.

 

در ادامه دکتر گلرو رئیس اداره تجهیزات پزشکی معاونت درمان دانشگاه اظهار داشت: خدراشاکرم که تجهیزات پزشکی ارزشمندی را امروز با هم در بیمارستان رازی افتتاح می کنیم. تجهیزاتی که قطعا منجر خواهد شد به ارائه خدمات مناسب تر و تخصصی تر به بیماران در سطح استان که لازم است از حمایت های هیئت رئیسه دانشگاه تشکر کنم.

 

رئیس اداره تجهیزات پزشکی معاونت درمان در ادامه در خصوص تجهیزاتی که  در بیمارستان رازی افتتاح شد بیان داشت: 1. دستگاه نویگیشن جراحی مغز که لازم است از پیگیری های دکتر عابدی معاون آموزشی دانشگاه جهت تامین این دستگاه تشکر  کنم و امروز هم شاهد انجام اولین عمل با این دستگاه هستیم  2.دستگاه اکمو 3. دستگاه اکو کاردیو گرافی از طریق مری 4. دستگاه الکتروآنسفالوگرافی 5. رادیولوژی دیجیتال پرتابل 6. دندان پزشکی تحت بیهوشی7. کرایواستات 8. اکو کاردیوگرافی پرتابل 9. تجهیزات کار درمانی 10. هود پاتولوژی 11. ونتیلاتور 12. مانیتورینگ است که ارزش ریالی این دستگاه ها در بازار آزاد 203 میلیارد ریال است که از طریق سازمان جهانی بهداشت، هیات امنای ارزی و اعتبارات دانشگاه تهیه شده است.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
منبع:
بیمارستان تخصصی، فوق تخصصی رازی
تعداد بازدید:
75
تاریخ:
1400/08/10
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal