واحد توريسم درماني
 

معرفی واحد                                                           

توریسم درمانی یا به عبارت دیگر گردشگری پزشکی سفری است که با هدف درمان در کشور مقصد انجام می‌شود. یکی از دلایل این نوع درمان، عدم وجود شیوه‌های درمانی مشابه در کشور مبدأ است. علاوه بر این، در برخی موارد برای اقتصادی‌تر شدن درمان نیز توریسم درمانی صورت می‌گیرد. با توجه به پایین بودن تعرفه‌های پزشکی در ایران نسبت به سایر کشورهای غربی و ارائه خدمات پزشکی با کیفیت بالا، بیمارستان رازی در آینده‌ای نزدیک به عنوان قطب گردشگری سلامت در جلب بیماران کشورهای اروپایی و آسیایی علی الخصوص کشورهای همسایه شناخته خواهد شد.


پذیرش بیماران بین‌المللی در بیمارستان رازی از طریق دپارتمان پذیرش بین‌المللی و از بدو ورود مراجعان به بیمارستان و حتی پیش از آن انجام می‌شود. ایجاد دپارتمان IPD به معنی تبیین و استقرار کلیه فرآیندهای مرتبط با بیماران بین‌الملل اعم از مراجعات سرپایی، پذیرش، بستری و ترخیص است. در این دپارتمان، کارشناسانی مسلط به زبان‌های مختلف، تماس‌ها و اطلاعات ورودی بیماران که توسط خود آن‌ها و یا نمایندگان‌شان به بیمارستان وصول شده است را به ریاست دپارتمان انتقال داده که پس از بررسی‌ها و ملاحظات لازم، اقدامات مورد نیاز جهت ارجاع بیماران به بخش‌های تخصصی بیمارستان انجام می‌شود تا روند درمانی لازم بر روی بیماران صورت پذیرد. تمامی خدماتی که به بیماران بین‌المللی ارائه می‌شود خارج از خدمت‌رسانی معمول بیمارستان و به صورت VIP است. همچنین مترجمان این قسمت به صورت طولانی مدت (Longtime) برای ارائه خدمت به بیماران و همراهان حضور دارند.

  ریاست دپارتمان بیماران بین الملل: جناب آقای دکتر احمد آموزشی

  پزشک دپارتمان بیماران بین الملل: جناب آقای دکتر احمد آموزشی

  کارشناس دپارتمان بیماران بین الملل: سرکار خانم میترا کاملی

  موقعیت مکانی دپارتمان بیماران بین الملل: لابی  بیمارستان، مجاورت واحد پذیرش

  شماره تماس دپارتمان بیماران بین الملل: 09927598349 کارشناس IPD

  ایمیل دپارتمان بیماران بین الملل:ipdrazi@bums.ac.ir  

همراهی از بدو ورود تا انتها : دپارتمان پذیرش بین‌المللی بیمارستان رازی  (IPD) از بدو ورود بیمار بین‌المللی به بیمارستان در کنار او خواهد بود. این همراهی از استقبال در فرودگاه یا بیمارستان آغاز شده و در تمام مدت حضور بیمار در بیمارستان ادامه دارد. پس از اتمام مراحل تشخیصی و درمانی بیمار، ترانسفر برای وی و همراهانش پیش‌بینی شده است.

کارشناس بخش بیماران بین‌المللی به شما در تشکیل پرونده کمک خواهد کرد تا روند خلاصه‌سازی، جمع‌آوری و ثبت مشخصات فردی و سوابق پزشکی شما در سیستم های اطلاعاتی بیمارستان تسریع یابد. سپس شما و همراهانتان به اتاق‌ VIP که به شما اختصاص داده شده است، راهنمایی می‌شوید تا بعد از رفع خستگی سفر، آماده انجام معاینات و آزمایشات پزشکی شوید. چنانچه مواد خوراکی، لباس یا وسیله خاصی نیاز دارید با کارشناس IPD   مطرح نمائید و به شما کمک می‌کند تا در مدت اقامت خود در بیمارستان، احساس راحتی و آرامش داشته باشید.

پزشکان، کاردرمانان و پرستارانی که در این بخش حضور دارند، برای تسریع روند بهبود شما، روش‌های درمانی لازم را آموزش می‌دهند. بدین ترتیب، پس از مراجعت به کشورتان قادر خواهید بود برنامه درمانی خود را دنبال کنید.

پس از تکمیل درمان و گذراندن دوره بهبودی، معاینات پایانی شما انجام می‌شوند و در صورت نیاز، یک برنامه جامع زمان‌بندی برای مراجعات بعدی به شما داده می‌شود

 

 

برنامه‌ریزی سفر در دپارتمان پذیرش بین‌المللی (IPD)  بیمارستان رازی باتوجه به درخواست بیمار سفر او برنامه‌ریزی می‌شود. بدین نحو که در محدوده زمانی مورد نظر بیمار باتوجه به نیازهای پزشکی وی و با انجام تمامی هماهنگی‌های لازم، سفر او به نحوی تنظیم می‌شود که کلیه خدمات مورد نیاز در کوتاه‌ترین زمان و با بهترین کیفیت ارائه شود.

مشاوره حضوری و آنلاین کارشناسان دپارتمان پذیرش بین‌المللی بیمارستان رازی (IPD) همواره برای پاسخ‌گویی و راهنمایی آماده خدمت‌رسانی هستند. کلیه خدمات مشاوره‌ای برای راحتی مراجعین محترم به طرق‌ حضوری، تلفنی و اینترنتی ارائه می‌شوند.

ترجمه و همراهی در هتل بیمارستان رازی مشکلی برای برقراری ارتباط نخواهید داشت. کارشناسان دپارتمان پذیرش بین‌المللی که مسلط به زبان‌های مختلف هستند در صورت نیازبه صورت تمام وقت و در کلیه مراحل درمان در کنار شما خواهند بود.

تورهای مسافرتی هدف بیمارستان رازی خاطره‌انگیزتر کردن این سفر برای بیماران بین‌المللی است. آژانسهای مسافرتی متعدد با طراحی تورهای جذاب از جمله تورهای کویرنوردی و... می‌کوشد تا بیمار در کنار بازیابی سلامتی از جاذبه‌های گردشگری ایران زمین و علی الخصوص استان خراسان جنوبی دیدن کرده و خاطره‌ای بی‌همتا از سفر به ایران با خود به همراه ببرد.
 
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1399/11/08
تعداد بازدید:
2986
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:10
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal